top of page

Düğün Fotoğrafçılığı Çekim Aşamaları Ve Belgesel Düğün FotoğrafçılığıKlasik, belgesel, özel konulu, Ankara'da drone çekim yapabilecek fotoğrafçı arayışı içinde olan gelin eve damat adaylarının Ankara'da düğün fotoğrafçısı arayış süreçlerinde işlerine yarayabilecek bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Düğün fotoğrafçılığı, gelin ve damat adayının ömürlerinin sonuna dek bulundurmak isteyecekleri onlara özel ve mutlu hatıralarla dolu düğünün ve diğer etkinliklerin, öncesi dahil fotoğraflanması hizmetidir. Merasim öncesi poz verilmiş resimler, nikah merasimi, düğün için yapılan hazırlık süreci ve yapılan diğer hazırlık çalışmaları bu kapsam dahilindedir. Kötü çekilmiş bir düğün fotoğrafı çiftlerin çok büyük hayal kırıklığı ve üzüntü yaşamalarına sebebiyet verebilir. Bu hizmet eskiden teknik araç gereç taşıma zorluğu sebebiyle yalnızca stüdyo ortamında mümkün olmaktaydı. Bu sebeple farklı bir çeşit olarak tanımlanmak yerine stüdyo fotoğrafçılığının alt bir türü olarak kabul görmekteydi Teknolojik ilerlemenin fotoğrafçılık malzemelerimş kolaylıkla taşınabilir hale dönüştürmesi ile bunların kullanımı kolaylaştı. Bu sayede yani teknikler kullanılmaya başlandı. Mesela açık alanlarda yaratıcılığa çok daha müsait bir tür meydana gelmiştir. Ankara dış çekim fotoğrafçılığında yararlanılabilecek mekân sayısı oldukça fazladır.

Fotoğraf Çekim Aşamaları


Fotoğraf çekiminden önce evelenen çift ile görüşülüp bir yol haritası belirlenmelidir. Kurgu fotoğrafları için kullanılacak alanlar ve zaman yönetimi bu esnada belirleniyor. Çiftin özellikle talep ettikleri yerler varsa eğer konu görüşülüp uygunluğu analiz edilir. Ardından hazırlanan plana icabı çekim yapılmaya başlanır. Fotoğraf çekim sürecinin dış mekana çıkmaya başlamasıyla birlikte belgesel düğün fotoğrafçılığı olarak bilinen yeni bir türe dönmüştür. Özellikle son yıllarda sosyal medyanın da etkisiyle oldukça popüler hale geldi.


Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı


Belgesel düğün fotoğrafçılığı, gelin ve damat adayının düğün öncesi ve esnasında yaşadıkları anların en doğal ve en detaylı haliyle görüntülenmesini amaçlar. O an yaşanan mutluluklar, duygu dolu dakikalar ve ailelerle yapılan paylaşımlar gibi pek çok özel an fotoğrafçı sayesinde kayda alınır ve görsele dönüştürülür. Bu sayede bir düğün hikayesi yazılmış ve uygulanmış olur. Hikayenin, süreçteki gerçek duyguları yansıtıyor olması nedeniyle kıymet derecesi yüksektir.

Düğün fotoğrafçısı arayışı içindeyseniz eğer bu alanda deneyimli fotoğrafçı ekibimizle sizlere hizmet vermekten onur duyarız. İletişim kanallarımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page