top of page

Düğün Fotoğrafçılığı Türleri ve Fotoğrafçı da Olması Gereken Özellikler


Düğün fotoğrafçılığı çeşitleri nelerdir? İdeal bir Ankara düğün fotoğrafçısı nasıl olmalıdır? Sorularının cevabını vererek evlilik hazırlığındaki çiftler için fotoğrafçı seçimlerinde yardımcı olmaya çalışacağız.


Düğün Fotoğrafçılığı Türleri


Ankara düğün fotoğrafçılığı, düğünden öncesi, düğün günü ve nikah kıyılma zamanı, Düğünden sonra düzenlenen kutlamalar gibi farklı bölümlerden oluşmaktadır. Dış mekan düğün fotoğrafçılığı, hikaye fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı şeklinde kategorilere ayrılır. Fotoğrafçı dış mekanda çekiyorsa dış mekan düğün fotoğrafçılığıdır. Bu tür çekimlerde özellikle park alamları, sahilde kayalıklar, nostaljik ve tarihi alanlar, Ahşap binalar, gösterişli sokaklar ve çift için özel anlam ifade eden yerler tercih edilmektedir.

Çiftler, fotoğrafçının seçtiği veya kendi talep ettikleri pozları stüdyoda verdikten sonra fotoğrafçı bunlar üzerinde teknik bir takım detaylar ekleyerek fotoğrafları renklendirir be son halini verir. Bu tip fotoğraflarda çiftlerin arka fonda olmasını çzellikle istedikleri manzaralar veya farklı efektler varsa şayet, öncelikli olarak bunlar kullanılır. Photoshop sayesinde fotoğraflar bambaşka hale dönüştürülebilir hatta olmayan görüntüler varmış gibi de gösterilebilir. Dış mekan fotoğrafçılığına talebin artmasıyla beraber programa olan talep azaldıysa da, stüdyo fotoğrafçılığında hala bir numaralı programdır.

Düğün Fotoğrafçısında bulunması gereken özellikler


Profesyonelce düğün fotoğrafı çekebilmek için çok iyi bir gözlemci olunması gerekir. Profesyonel düğün fotoğrafçısı, normal bir fotoğrafçının çekebileceği karelerin ötesinde bir bakış açısıyla çekim yapabilme yeteneklerine sahip olmalıdırlar. onların çektikleri fotoğrafları gözlemleyip çok daha iyi kareler almak için çalışmalar yapar. İyi bir gezgin olmalıdır aynı zamanda. Gezerek keşfetiği mekanlarda deneme çekimleri gerçekleştirmelidir. Her detaya çok önem vermeli ve farklı biçimler üzerinde çalışmalar yapabilmelidir. Elbette çiftin azrularının ve çekimden ne bekledikerinin bilinmesi de oldukça önemlidir. Düğün fotoğrafçısı çekim gününden önce bir takım hazırlıklar yapar ve düğün günü kötü sürprizler yaşamamak için hazır bir şekilde çiftle buluşur. Düğün fotoğrafçısı mutlaka mekan bilmelidir İyi bir düğün fotoğrafçısı olmak için mutlaka araştırma yapılmalıdır. Yeni mekanlar, yeni görseller ve yeni tekniklere açık olmalıdırlar. Her zaman araştırmalı ve bol bol fotoğraf çekmelidirler. Çekim yapmadan önce çekim yapılacak mekanın önceden gezilmesi çok önemlidir. Çünkü bilinmeyen bir ortamda çiftleri alakasız yerlerde dolaştırmak mümkün olabilir. Bu büyük bir zaman kaybıdır.


Ankara dış çekim hizmetleri yanısıra Ankara drone çekim hizmeti de veren firmamız bu sayede yukardan geniş açıyla düğün alanını veya diğer dış alanları görüntüleyip kayda alabilme hizmeti de vermektedir. Sizlerde bu hizmetlerden faydalanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

71 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page