top of page

Düğün Fotoğrafçılğı ve Bilinmesi Gereken Bazı DetaylarÇiftlerin Düğün fotoğrafçısıyla iletişimleri güçlü olmak zorundadır. Düğünün en mühim ayrıntısı tüm süreç tamamlandıktan sonra geriye bakıldığından o günün anımdatabilecek olan tek şey düğün fotoğrafları olmaktadır. Bu yüzden düğün çekimleri çok önemli bir hale gelmiştir. Bu sebeple alanında uzman ve çiftleri kolay anlayan, his ve önsezileri en az çiftlerdeki kadar güçlü olan birinin onlarla birlikte bulunması oldukça önemlidir. Bu noktada Ankara düğün fotoğrafçılığı ciddi oranda öne çıkmaktadır.

Dış Mekân Çekimleri


Düğün önce ne tür bir mekânda fotoğraf çektirilmek istendiğinin düğün fotoğrafçısıyla paylaşması gerekliliği oldukça fazla önem arz eder. Çekim alanının önceden belirlenmiş olması, trafik durumu be başka aksilikler hesap edilerek alternatif rota belirlenmesi, mekânın ücretli ve ücretsiz olduğunun öğrenilmesi ve olası problemlerin düğün fotoğrafçısı tarafından önceden tespit edilip ortadan kaldırılması çok mühimdir. Düğün günü mekâna gidildiğinde fotoğraf çekimlerine kapatılmış olma ihtimali veya ücretli olma ihtimaliyle karşılaşıp problem yaşamamak için yerin önceden seçilmesi önem arz eder.

İmkân varsa dış mekân çekimlerinin çiftlerin yoğun olacabilecekleri hafta sonu yerine hafta içi bir günde çekilmesi uygun olacaktır. Bu durum aynı zamanda çekim için daha çok zaman kazandıracak ve düğünde ilaveten fotoğraf çekim gerginliği yaşatmamış olur.

Ankara dış mekan çekimleri Ankarada popüler hale gelmiş mekanlarda, meydanlar, kuleler, parklar, tabiat alanları ve özellikle evlililik çağındaki gençlerin sıkça ziyaret ettikleri yerlerde yapılmaktadır. Şayet geniş açı gerekiyorsa yüksekten ve haraket halinde görüntüler alabilmek için Ankara'da drone çekim hizmetleri de bulunmaktadır.


Doğal Pozlar ve İletişimin Önemi


Tüm çiftlerin fotoğrafları kendilerine has olduğu kadar her düğün fotoğrafçısının da kendine ait bir tarzı olur. Çiftler fotoğraflarda istediklerini fotoğrafçıya net bir şekilde anlatmalıdırlar. Talep edilen tüm çekimlerin ve verdikleri pozların fotoğraflarda görülmesi şarttır. Doğal verilmiş pozlarsa fotoğraflarda ki en özel kareler olurlar. Gözlerinizde ki mutluluk, içten gülüşler, çiftlerin birbirlerine bakışları, verilen buseler vb. son derece natürel ve kişilere özgü pozlardır. Fotoğrafçının işine olan saygısı verdiği önemin, anın duygusunun fotoğraflara yansıttığı mutlaka görülecektir.

Ankara'da düğün fotoğrafçısı arayan ankaralı çiftlerin, bizimle iletişime geçmeleri halinde uzman çekim ekibimiz sayesinde en özel fotoğraflara sahip olabileceklerini belirtmek isteriz.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page