top of page

Düğün Fotoğrafçılığı ve Drone KullanımıSon yılların trendlerinden olan Drome kullanım alanı giderek artmaya başladı. Düğün fotoğrafçılığı hizmetlerinde de Ankara drone çekimi kullanılan bir yöntem oldu ve sıkça tercih edilmeye başlandı. Ankara dış çekim hizmetlerinin pir parçası haline geldi.

Drone, Ankara düğün fotoğrafçılığı ve düğün videosu çekimlerinde uzun zamandır bir trend halinde kullanılıyor. Drone, kullanım yerine göre öncelikle tüm inasnlara, ardından düğün fotoğrafçılarına gelişen ve değişen teknolojinin bir hediyesi niteliğinde insansız uçabilen, insan tarafından uzaktan kumandayla yönlendirilebilen yeni nesil bir tür hava aracıdır. Drone kullanımı pek çok hizmet amaca hizmet verebilen bir araç olmasına rağmen biz drone kullanımıyla ilgili düğün fotoğrafçılığı ve düğün videosu hazırlama süreciyle ilgili bilgiler vereceğiz. Dronela fotoğraf veya video çekimleri öncesi bilinmesi gereken bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak isteriz.


Drone Nedir?


Drone, en basit tarifiyle, üstüne monte edilmiş minik bir kamera taşıyan insansız bir hava aracı olarak tanımlanabilir. Esas amacı görüntü capture'leme (yakalama) olan bu insansız hava aracı sayesinde, şimdiye kadar hiç kullanılamamış perspektiflerle yeni tip fotoğraf ve video çekimleri yapmak mümkün hale geldi. Bu araçlar ömür boyu kalıcı olacak düğün anlarını kayda almaya yardımcı olmak nedeniyle her geçen gün daha çok çift tarafından düğünlerde tercih edilmeye başlandı.


Drone Kullanımı Yasal Mıdır?


Drone, insansız bir tür hava aracıdır ve bunu kullanabilmek için Drone kullanımı ehliyeti almak gereklidir. Ehliyeti alabilmek için Drone kurslardan birine gitmek ve kursu tamamlamak ve uygulamalı sınavı geçmek gerekir.


Neden Drone ile Düğün Fotoğrafçılığı?


Düğün anının ortaya çıkmamış tüm güzelliklerini göz önüne serebilir. -Yeni ve farklı bir görüş açısıyla çiftler arasındaki özel anları yakalaması mümkündür, Düğün yerinin ve etrafının tüm güzelliklerinin ortaya çıkarılması bakımından uygundur.


Drone İle Çekimde Fotoğraf veya Video Kalitesi Yüksek Midir?


Drone çekimleri için tercih edilen cihazlar genellikle 4K çözünürlüklü kameraya sahiptirler. Dronelar fotoğraf ve video kalitesi hususunda problemsiz cihazlardır. Tüm fotoğrafçılar, en üst kalitede drone tercih etmiyor olabilirler. Fotoğrafçının kullandığı drone marka/modelini öğrenmek mümkündür. Daha sonra ayrıntıları incelemek için internet üzerinden, kullanılan ekipmanlar ve kalite değerleriyle ilgili araştırma yapmak mümkündür.

Drone çekim hizmetimden yararlanmak isterseniz detayları teknik ekibimizle konuşmanız mümkündür. Bunun için iletişim kanallarımız üzerinden bizimle irtibata geçmenizi bekleriz.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page