top of page

Hikaye Türü Düğün Fotoğrafçılığı ve Uygulaması


Ankara'da düğün fotoğrafçılığına olan talep son yıllarda büyük artış gösterdi. Evlenmeyi düşünen çiftler bu mutlu anlarında yaşanabilecek en özel görüntüleri ölümsüzleştirmek için özellikle hikaye ve Ankara dış çekim düğün fotoğrafçılığı hizmetlerini tercih etmektedirler.

Düğün hikayesi videosu ya da uzmanların tabiriyle düğün filmi hazılamak günümüzde yeni sayılmayan ve sıklıkla tercih edilen bir trend haline geldi. Düğün hikayeciliği için trend tabiri kıllanmak yerine düğünün en mühim anlarını oluşturan en iyi anısı demek çok daha uygun olur.

Kaç Kamera İle Çekilir?


Creatif ve ilgi çeken bir düğün videosu hazırlamsk için, genelde tek kamera tercih edilse de, gelin ve damat adaylarının ayırdıkları bütçesye göre genelde iki kamera, iki kameraman bulundurulur. Merasim esnasında birden fazla açıyı görebilmek önem arz eder ve bunun için bir kamera genelde yeterli olmaz. Bir düğün hikayesi hazırlanırken en çok tercih edilen kamera sayısıysa üç olur. Üçten çok kamerayla çekim yapılabiliyor olsa bile, kamera sayısı çoğaldıkça uygun çalışma şartlarında olumsuzluklar yaşanabilir. Bu arada son dönemin yeni trendi drone çekimlerini de bu kamera sayılarına dahil olduklarını belirtmekte yarar var. Ankara drone çekim ile başka bir perspektiften düğün hikayesi oluşturabilmek düğün günü alınabilecek görüntüleri insansız hava aracı ehliyeti olan deneyimli bir Drone uzmanının alması gerekir. Bu, insan sağlığı ve yasal gerekliliği yerine getirmek bakımından oldukça mühimdir. Bir yada birden fazla kamera ile düğün hikayesi çekimi için, hayallerinizde ki gibi ve beklentilerinizi tam karşılayacak neticeyle karşılaşılacağının bir garantisi de bulunmuyor. Düğün günü yapılam düğün hikayesi fotoğrafçılığe edilı, gününün akışı dahilinde el edilecek görüntülerden oluşmaktadır. Eğlenceli düğün hikayesi videosu hazırlamak çiftlerin ne kadar eğlenebildiğiyle bağlantılıdır.


Düğünün Hangi Bölümleri Hikayeye Dahil Edilmelidir?


Düğün fotoğrafçıları, kendi tarzlarına göre hikaye seçerler. Bu durum, gelin ve damadın arzu ettikleri görğntülerin video kaydında olmamasına neden olabilir. Bunun içindir ki mutlaka çekim öncesi hangi anların olması gerektiğiyle ilgili düğün fotoğrafçısıyla bir değerlendirme yapmak uygun olacaktır. İlaveten, düğün hikayesi çekimi için düğün fotoğrafçısı ile anlaşıldığı zaman, uyumlu çalışan, tecrübeli ve işinde uzman bir ekipten farklı çekimleri aynı kalitede almak mümkün olabilir.

Düğününüzü hikayeleştirmek isterseniz eğer iletişim kanallarımız üstünden bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page